Anna Streżyńska

Podpisanie porozumienia z Krajową Radą Notarialną

09 marca 2016 | e-administracja, prawo w cyfrowym świecie, umiejętności cyfrowe
8 marca br. (wtorek) Anna Streżyńska, Minister Cyfryzacji oraz Mariusz Białecki, Prezes Krajowej Rady Notarialnej i Elżbieta Rączkowska-Martyn, Wiceprezes Krajowej Rady Notarialnej podpisali porozumienie w sprawie cyfryzacji czynności notarialnych. Ministerstwo w ramach porozumienia ma zapewnić wsparcie techniczne, związane z tworzeniem systemów informatycznych. 

Spotkanie z przedstawicielami Ministerstwa Gospodarki Republiki Słowackiej

04 marca 2016 | administracja, e-administracja
Spotkanie odbyło się 3 marca w siedzibie Ministerstwa Cyfryzacji. Ze strony słowackiej wzięli w nim udział Minister Gospodarki – Vazil Hudak, Ambasador Republiki Słowackiej w Polsce – Dusan Kristofik oraz Dyrektor Rady Innowacyjności Ministerstwa Gospodarki – Zuzana Nehajova. Natomiast stronę Polską reprezentowali Minister Cyfryzacji – Anna Streżyńska oraz Doradca Strategiczny Ministra Cyfryzacji – Krzysztof Szubert.

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra cyfryzacji

01 marca 2016 | sieci szerokopasmowe, telekomunikacja
Znowelizowane przepisy przyczynią się do usunięcia najważniejszych barier administracyjnych i prawnych w procesie inżynieryjno-budowlanym blokującym rozwój sieci szerokopasmowych. Umożliwią też przyspieszenie i obniżenie kosztów realizacji szybkich sieci telekomunikacyjnych. Zapewnią wdrożenie przepisów dyrektywy nr 2014/61/UE w sprawie środków mających na celu zmniejszenie kosztów realizacji szybkich sieci łączności elektronicznej. Umożliwią wykonanie zaleceń wynikających z raportu NIK – Postępowania administracyjne związane z budową i funkcjonowaniem stacji bazowych telefonii komórkowej.

Dostęp do informacji publicznej o ugodzie pomiędzy Ministrem Administracji i Cyfryzacji a spółką Sferia S.A. i jej akcjonariuszami

01 marca 2016 | telekomunikacja
Minister Cyfryzacji rozpoznaje liczne wnioski o dostęp do informacji publicznej dotyczące kwestii skierowania przez Inwestorów Sferii S.A. wezwania o arbitraż (request for arbitration) do Trybunału Arbitrażowego Międzynarodowej Izby Handlowej w Paryżu, w efekcie którego w dniu 16 lipca 2013 r. Minister Administracji i Cyfryzacji Michał Boni zawarł ugodę ze spółką Sferia S.A. i jej akcjonariuszami. 

„Największą barierą dla innowacyjności jest silosowość zarządzania innowacją” - minister Anna Streżyńska na VIII Forum Gospodarczym TIME

29 lutego 2016 | cyberbezpieczeństwo, sieci szerokopasmowe, e-administracja, telekomunikacja, umiejętności cyfrowe
Minister Streżyńska wzięła udział w organizowanej przez Krajową Izbę Gospodarczą Elektroniki i Telekomunikacji Konferencji „Jak pokonać barierę innowacyjności?”. Mówiła m.in., że jest wiele wątków, które należy brać pod uwagę, gdy mówimy o sprawach związanych z innowacyjnością.

Minister Streżyńska z wizytą w Narodowym Centrum Badań Jądrowych

23 lutego 2016 | cyberbezpieczeństwo
22 lutego br. szefowa MC odwiedziła Narodowe Centrum Badań Jądrowych. Podczas pobytu w instytucie minister Streżyńska zapoznała się z działalnością Centrum, w szczególności z infrastrukturą obliczeniową oraz zapleczem technicznym powstałymi w ramach realizacji projektu Centrum Informatyczne Świerk. Podczas spotkania zaprezentowano również możliwości wykorzystania istniejącego potencjału sprzętowego i naukowego w obszarach związanych z przetwarzaniem informacji geoprzestrzennych oraz cyberbezpieczeństwem.

Wnioski o wypłatę świadczeń w ramach programu „Rodzina 500 plus” również przez Internet

19 lutego 2016 | e-administracja
19 lutego w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II (Galeria Porczyńskich) w Warszawie odbył się briefing prasowy dotyczący programu „Rodzina 500 plus”. W spotkaniu z dziennikarzami wzięli udział: Anna Streżyńska - minister cyfryzacji, Elżbieta Rafalska - minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Mariusz Błaszczak - minister spraw wewnętrznych i administracji oraz Zdzisław Sipiera - wojewoda mazowiecki.

Minister Streżyńska na konferencji „Perspektywy rozwoju Polski Cyfrowej na lata 2016–2020”

18 lutego 2016 | e-administracja
- W III osi związanej z budową kompetencji cyfrowych w społeczeństwie Program Operacyjny Polska Cyfrowa będzie zdecydowanie przebudowany - powiedziała Anna Streżyńska, szefowa Ministerstwa Cyfryzacji, w trakcie konferencji „Perspektywy rozwoju Polski Cyfrowej na lata 2016–2020”, zorganizowanej przez Krajową Izbę Gospodarczą oraz Business Centre Club.

Strony