Projekt rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie wykazu przedsiębiorców o szczególnym znaczeniu gospodarczo-obronnym
Zapraszamy do konsultacji projektu rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie wykazu przedsiębiorców o szczególnym znaczeniu gospodarczo-obronnym.
Uwagi można zgłaszać do dnia 26 marca 2016 r. na adres zk@mc.gov.pl.
Projekt jest dostępny w BIP MC.
Celem przedmiotowej nowelizacji jest dostosowanie wykazu przedsiębiorców o szczególnym znaczeniu gospodarczo-obronnym, stanowiącego załącznik do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 3 listopada 2015 r. w sprawie wykazu przedsiębiorców o szczególnym znaczeniu gospodarczo-obronnym (Dz. U. poz. 1871), do zmian w działach administracji rządowej, wprowadzonych ustawą z dnia 19 listopada 2015 r. o zmianie ustawy o działach administracji rządowej oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1960) – w szczególności włączenia spraw telekomunikacji do działu administracji rządowej „informatyzacja” (art. 1 pkt 11 ww. ustawy) oraz ograniczenia działu administracji rządowej „łączność” do spraw poczty (art. 1 pkt 12 ww. ustawy).
Proponowane zmiany polegają na wskazaniu w ww. wykazie odrębnie przedsiębiorców o szczególnym znaczeniu, wobec których organem administracji rządowej właściwym do organizowania oraz sprawowania nadzoru nad realizacją zadań na rzecz obronności państwa – zgodnie z art. 5 ustawy z dnia 23 sierpnia 2001 r. o organizowaniu zadań na rzecz obronności państwa realizowanych przez przedsiębiorców (Dz. U. Nr 122, poz. 1320, z późn. zm.) – jest odpowiednio minister właściwy do spraw łączności i minister właściwy do spraw informatyzacji.
W ramach konsultacji publicznych i opiniowania projekt został przekazany do następujących podmiotów:
- Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji;
- Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji;
- Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej;
- Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej;
- Konfederacji Lewiatan;
- Krajowej Izby Gospodarczej;
- Związku Pracodawców - Business Centre Club;
- Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”;
- Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych;
- Forum Związków Zawodowych;
- Związku Rzemiosła Polskiego;
- Związku Przedsiębiorców i Pracodawców;
- Federacji Związków Zawodowych Pracowników Telekomunikacji;
- Polskiej Izby Gospodarki Elektronicznej;
- Przedsiębiorców telekomunikacyjnych wskazanych w części V obecnie obowiązującego wykazu przedsiębiorców o szczególnym znaczeniu gospodarczo-obronnym, tj.: EmiTel Sp. z o.o, EXATEL S.A., „Multimedia Polska” S.A., „NETIA” S.A., Orange Polska S.A., POLKOMTEL Sp. z o.o., T-Mobile Polska S.A., Telefonia Dialog Sp. z o.o., „TTcomm” S.A.
Konsultacje zostały zakończone 26.03.2016 r. Dziękujemy za zainteresowanie.