Już niedługo „Godzina Kodowania”!

Zbliża się kolejna okazja, dzięki której będziemy mogli pokazać, że warto i trzeba kodować! 7 grudnia rusza Tydzień Informatyki, w ramach którego organizowana jest Godzina Kodowania.  Już teraz zachęcamy wszystkich – tych co kodują, i tych, którzy dopiero chcą się tego nauczyć – do włączenia w tę inicjatywę.

02.12.2015 | umiejętności cyfrowe

Cały świat koduje

Godzina Kodowania to globalna akcja, w której udział biorą dziesiątki milionów uczniów z ponad 180 krajów. Każdy może zostać organizatorem Godziny Kodowania między innymi dzięki dostępnym w internecie jednogodzinnym samouczkom w ponad 40 językach. Do tej pory w akcji wzięło udział ponad 130 milionów uczestników – aktywnie uczestniczy w niej także Polska.

Kodujemy w Polsce

Akcję wspiera Ministerstwo Cyfryzacji. 27 listopada minister Anna Streżyńska spotkała się z organizatorami wydarzeń tegorocznej edycji Godziny Kodowania. Omówiona została koncepcja oraz zasady współpracy przy organizacji wydarzeń. W spotkaniu uczestniczyli również m.in. wiceminister Witold Kołodziejski oraz doradca strategiczny Krzysztof Szubert.

O tym jak duży potencjał drzemie w nauce programowania świadczy sukces tegorocznej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania – w Polsce odbyło się ponad 2200 wydarzeń, najwięcej w Unii Europejskiej.

O planowanych inicjatywach w ramach Godziny Kodowania w Polsce będziemy na bieżąco informować – zachęcamy do śledzenia naszej strony i profili w mediach społecznościowych. Tydzień Informatyki potrwa do 13 grudnia.

Więcej informacji o Godzinie Kodowania.

Polecane aktualności