Rekord tygodnia kodowania

Ponad pół miliona osób (570 tys.) wzięło udział w ostatniej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania (10-18 października ‘15). Informację tę podała właśnie Komisja Europejska.  Polska zajęła drugie miejsce pod względem ilości wydarzeń związanych z tą inicjatywą. W naszym kraju odbyły się w sumie 2 064 eventy, w zwycięskich Włoszech 2.369, natomiast trzecie miejsce na podium przypadło Hiszpanii - 509.

22.01.2016 | umiejętności cyfrowe | TAGI: CodeWeek

Europejski Tydzień Kodowania 2015

W ramach Tygodnia odbywały się w całej Polsce warsztaty, pokazy, spotkania z ekspertami, hacathony, gry miejskie i terenowe oraz webinaria – ograniczeniem formy wydarzenia była wyłącznie kreatywność organizatorów. Wiele z nich zostało zorganizowanych przez pasjonatów programowania, którzy swoją wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem chcieli się podzielić z najbliższymi. Ministerstwo Cyfryzacji włączyło się w tę akcję.

Uczestników spotkań połączyła wspólna idea – pokazanie, że kodować może każdy i wszędzie. Cel ten został osiągnięty – imponująca liczba ponad 2000 wydarzeń, które odbyły się w ramach Code Week Polska pokazuje, jak wielki potencjał niesie ze sobą nauka programowania. 

Już dziś zapraszamy na tegoroczną edycję ETK, którą zaplanowano na 15-23 października 2016 r.

Polecane aktualności