Od 1 stycznia sprawniejsze przenoszenie numeru do innego operatora

Sprawniejsze przenoszenie numeru do innego dostawcy usług telekomunikacyjnych to zmiana, jaką wprowadza opublikowane 30 grudnia Rozporządzenie Rady Ministrów. 

31.12.2015 | telekomunikacja

Celem rozporządzenia jest zapewnienie sprawnego działania nowej funkcjonalności Platformy Lokalizacyjno-Informacyjnej z Centralną Bazą Danych (PLI CBD), która zapewnia wymianę informacji pomiędzy dostawcami usług w zakresie obsługi wniosków o przeniesienie numeru. Dodatkowo, podążając za zmianami technologicznymi rozporządzenie dostosowuje istniejące przepisy i wprowadza zmiany w dotychczasowych wymaganiach dotyczących bezpieczeństwa przekazywanych informacji.

PLI CBD jest systemem służącym do pozyskiwania informacji o lokalizacji abonenta wzywającego pomocy (pod numery alarmowe, w tym 112) oraz usprawniającym procesy związane z przenoszeniem numerów przy zmianie operatora.

Rozporządzenie w sprawie organizacji i funkcjonowania systemu gromadzącego i udostępniającego informacje i dane od przedsiębiorcy telekomunikacyjnego z dnia 28 grudnia (Dziennik Ustaw 2015, pozycja 2333) wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2016 r.

Polecane aktualności