Drużyna MC/COI na spotkaniu z szefami wydziałów komunikacji starostw
Silna delegacja przedstawicieli Ministerstwa Cyfryzacji w osobach wiceministra Piotra Woźnego oraz wicedyrektorów Departamentu Ewidencji Państwowych Doroty Cabańskiej i Piotra Gajewskiego w towarzystwie dyrektora Centralnego Ośrodka Informatyki Moniki Jakubiak oraz dyrektora Pionu Rozwoju i Zarządzania Projektami COI Piotra Towarka gościła na zaproszenie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Wydziałów Komunikacji w cyklicznym spotkaniu szefów wydziałów komunikacji starostw powiatowych w Jastrzębiej Górze. Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Wydziałów Komunikacji z siedzibą w Poznaniu stanowi reprezentację samorządową urzędników starostw powiatowych i bierze aktywny udział w pracach związanych z wdrożeniem systemu CEPiK.
Prezes Stowarzyszenia Małgorzata Kaniewska witając przedstawicieli MC/COI podkreśliła, że jest to najwyższa rangą delegacja administracji rządowej zajmującej się systemem CEPiK, która odwiedziła szefów wydziału komunikacji na warsztatach cyklicznie organizowanych przez Stowarzyszenie.
Wiceminister Piotr Woźny przedstawiając członków delegacji MC/COI powiedział, że podstawowym celem tej wizyty jest przekazanie licznie zgromadzonym w Jastrzębiej Górze członkom Stowarzyszenia kompleksowej informacji na temat audytu systemu CEPiK 2.0 przeprowadzonego na zlecenie Ministra Cyfryzacji, jak również zaprezentowanie planu naprawczego realizowanego w ramach koordynowanej przez Ministra Cyfryzacji aktywności rządowych uczestników tego projektu. Tych właśnie zagadnień dotyczyła prezentacja wygłoszona przez pp. Dorotę Cabańską i Piotra Towarka.
Wiceminister Piotr Woźny zapewnił przedstawicieli Stowarzyszenia, że Ministerstwo Cyfryzacji nie dopuści do wdrożenia jakiegokolwiek systemu informatycznego w ramach projektu CEPiK 2.0 bez konsultacji ze stroną samorządową i bez zapewnienia urzędnikom starostw możliwości przeprowadzenia kompleksowych testów użytkowników oraz wdrożenia poprawek zgłoszonych w ramach tych testów.
Dyrektor MC Piotr Gajewski (piastujący nadal funkcję Prezesa Stowarzyszenia Urzędników Stanu Cywilnego) podzielił się z uczestnikami konferencji swoimi doświadczeniami z działań naprawczych systemu SRP i aplikacji Źródło realizowanych przez Ministra Cyfryzacji wspólnie ze środowiskiem urzędników stanu cywilnego od lutego tego roku. Dyrektor Gajewski zachęcał przedstawicieli wydziałów komunikacji do aktywnego udziału we wszystkich fazach realizacji projektu CEPiK 2.0, wskazując na negatywne skutki niewłączenia w latach 2013 – 2015 przedstawicieli środowiska urzędników stanu cywilnego w prace związane z tworzeniem i wdrożeniem systemu SRP i aplikacji Źródło.
Konferencję zaszczycili swoją obecnością również Przewodniczący Zespołu do spraw Społeczeństwa Informacyjnego Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu pan Jan Maciej Czajkowski oraz Starosta Poznański pan Jan Grabkowski.
Czytaj także
- 14.09.2017 Rewolucja w systemie ochrony danych osobowych
- 13.09.2017 Orędzie o stanie Unii Europejskiej
- 06.09.2017 Krzysztof Silicki z NASK nowym wiceministrem cyfryzacji
- 05.09.2017 Konferencja „Redukcja kosztów budowy sieci szerokopasmowych”
- 30.08.2017 Już 24 miliony Polaków mogą potwierdzić swój Profil Zaufany (eGO) bez wychodzenia z domu