Krzysztof Szubert o projektach MC na Światowym Kongresie Bibliotek i Informacji

Minister Krzysztof Szubert wygłosił dzisiaj przemówienie podczas plenarnej 83. Światowego Kongresu Bibliotek i Informacji, który w tym roku odbywa się we wrocławskiej Hali Stulecia.

22.08.2017 | e-administracja, prawo w cyfrowym świecie, wykorzystanie informacji i zasobów

Krzysztof Szubert o projektach MC na Światowym Kongresie Bibliotek i Informacji

Kongres jest organizowany przez Międzynarodową Federację Stowarzyszeń Bibliotekarskich IFLA. Jest to największe i najważniejsze coroczne spotkanie bibliotekarzy z całego świata, które zgromadziło około 3500 uczestników z ponad 120 krajów.  

Podczas swojej prezentacji Minister Szubert zaprezentował polską strategię cyfrową, na którą składa się implementacja Strategii Jednolitego Rynku Cyfrowego oraz opracowanie i wdrażanie projektów krajowych. Przedstawił m. in. regulację o ponownym wykorzystaniu informacji sektora publicznego, umożliwiającej legalne wykorzystanie np. zasobów bibliotek, a także założenia nowego projektu Ministerstwa Cyfryzacji pn. Kronika - krajowe repozytorium obiektów nauki i kultury, który przewiduje stworzenie wspólnej i zintegrowanej platformy zapewniającej gromadzenie cyfrowych obiektów z obszaru nauki i kultury. 

Dokumenty

Polecane aktualności